Gjithçka rreth futbollit!

Të rejat më të fundit nga bota e futbollit.

Mourinjo: Nuk dua që Huan Mata të largohet!

Hoze Mourinjo këmbëngul se Huan Mata nuk do të largohet nga Çelsi gjatë merkatos së janarit. Edhe pse Mourinjo, të enjten, refuzoi, ta përjashtonte largimin e spanjollit, duket se portugezi … Continue reading

January 4, 2014 · Leave a comment

Arsen Venger: Nuk na duhet Berbatov! Nuk kemi kontaktuar askënd!

Topçinjtë e Londrës nuk janë të interesuar për Dimitar Berbatovin. Arsenali nuk po bën asnjë përpjekje për të transferuar sulmuesin bullgar në Emirates Stadium, këtë gjë e ka mohuar vetë … Continue reading

January 3, 2014 · Leave a comment

Modriç fton Garet Bejlin tek Reali

Mesfushori kroat, Luka Modric, i ka bërë thirrje Garet Bejlit, ish-shok skuadre, në kohën kur luante për Totenhemin, që t’i bashkohet Realit të Madridit. Ylli kroat ka thënë se ka … Continue reading

June 14, 2013 · Leave a comment

Suarez qetëson tifozët: Nuk po mendoj të largohem!

Luis Suarez i ka qetësuar tifozët e Liverpulit, lidhur me një kalim të mundshëm te Reali i Madridit apo Bajerni i Mynihut. Sulmuesi për momentin ndodhet me kombëtaren e tij … Continue reading

June 14, 2013 · Leave a comment

Zyrtare, Pelegrini është trajneri i Mançester Sitit

Më në fund Mançester Siti është bërë me trajner. Pasardhësi i Roberto Mançinit në stolin e Sitit është emëruar Manuele Pelegrini.  Faqja zyrtare e Sitit e ka zyrtarizuar angazhimin e … Continue reading

June 14, 2013 · Leave a comment

Levandovskit i afrohet Mançester Junajtedi

Jo tek Bajerni, por ku tjetër?!  Çështja e Robert Levandovskit duket se nuk do të marrë ende një zgjidhje, teksa në horizont duket vetëm Mançester Junajtedi. Klubi i polakut, Borusja … Continue reading

June 11, 2013 · Leave a comment

Van Gal: Shnajder, shko tek Çelsi!

Ueshli Shnajdër duhet të largohet nga Galatasarai dhe t’i bashkohet Çelsit, kështu mendon trajneri i përfaqësueses holandeze Luis Van Gal. Mesfushori holandez është përfolur së fundmi për një ri-bashkim me … Continue reading

June 11, 2013 · Leave a comment

Për Bejl? Duhet një çmenduri 100-115-milionëshe!

Lëvizja më e fundit në merkato, ishte transferimi i Nejmarit për 28 milion euro tek Barcelona. Tani nga mediat pritet transferimi Gareth Bejlit. I pyetur nga gazetarët se a do … Continue reading

May 30, 2013 · Leave a comment

Van Ginkëll, Morinjo ka gati Lampardin e ri

Vite më parë, nën drejtimin e Çelsit, Morinjo kishte (në kulmin e tij) Frenk Lampardin, “8-ën e dytë” të Anglisë. Një lojtar që bashkë me Stivën Xherrardin (edhe ai numri … Continue reading

May 27, 2013 · Leave a comment

“Real Crazy” – 120 milionë euro për Bejl dhe Suarez

Mediat britanike, (The Sun; Daily Mail), raportuan sot se klubi mbretëror i Madridit ka bërë gati “një paketë të rëndë” për investim. Kjo paketë kap shifrat e 120 milion eurove … Continue reading

May 27, 2013 · Leave a comment

Morinjo: Lukaku mund të bëhet si Drogbaja

Portugezi Zhoze Morinjo është i bindur se mund ta kthejë belgun e Çelsit (por që është huazuar tek Uest Bromuiç) Romelu Lukakun në Drogbanë e ri. Trajneri në pritje i … Continue reading

May 26, 2013 · Leave a comment

Adnan Januzaj me Manchester United-in, por pse jo me Shqipërinë?

Quhet Adnan Januzaj dhe është një djaloss 18-vjeçar që po bën emër në Angli. Sir Alex Ferguson këmbënguli që dy vite më parë (në 2011-ën), atë, t’ia rrëmbente akademisë së … Continue reading

May 25, 2013 · Leave a comment

Dhimbje dhëmbësh për Suarezin, 10 ndeshje pezullim!

Dhimbje dhëmbësh për uruguaianin Luis Suarez. Sulmuesi i Liverpoolit ka marrë një pezullim për plot 10-të ndeshje nga komisioni i disiplinës sportive pranë Federatës Angleze të Futbollit. Ky vendim erdhi … Continue reading

April 24, 2013 · Leave a comment

Goli i Van Persie-it? Ja 10 golat më të bukur ndër vite

Shtatlarti holandez, Robin van Persie e shpalli Manchester Unitedin kampione në mënyrën më të mirë të mundshme, duke shënuar një hat-trick e duke vulosur një super-gol me tek-gjuajtje në ajër. … Continue reading

April 23, 2013 · Leave a comment

KALENDARI

October 2015
M T W T F S S
« Jan    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

AUDIENCA

  • 16,026 KLIKIME
Follow

Get every new post delivered to your Inbox.